Czy faktycznie tak jest❓

To, co nieznane, często budzi lęk. W naszych głowach pojawiają się scenariusze, w których wyjście ze swojej strefy komfortu wydaje się być ponad nasze siły.
Emocje, jakie budzi w nas konfrontacja z tym, co nieuchronne i zarazem niewiadome, przytłaczają, paraliżują i sprawiają, że czujemy się niepewni własnych możliwości.

Jednak bywa też tak, że to, co znane, także wywołuje lęk🤔.

Sytuacje, zdarzenia z przeszłości, z których być może nawet wyszliśmy obronną ręką, również mogą być dla nas trudne. Perspektywa przepracowania lub przechodzenia kolejny raz przez coś, co powodowało jakiś dyskomfort, wysiłek czy wręcz cierpienie, w naturalny sposób może nas blokować przed działaniem i zabierać radość z tego co tu i teraz.

W takich sytuacjach starajmy się przywoływać pozytywne myśli. Jeśli trzeba, wypiszmy wszystkie swoje mocne strony i momenty, kiedy poradziliśmy sobie z czymś trudnym. Uwierzmy w to, że damy radę❗ To już połowa sukcesu.

A później… Działajmy💪.

Tak po prostu. Strach lubi bezczynność. Zakasując rękawy i biorąc się do działania sprawimy, że z każdym krokiem będziemy coraz bliżej pokonania tego, co budziło lęk i wydawało się niemożliwe.

Powodzenia‼

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.